ONLINE DESTEK

 

VANS AYAKKABILARININ BAĞCIKLARINI NASIL BAĞLAYABİLİRSİN?

 

Vans 1966'dan bu yana kaykay ve sokak stili ile eş anlamlıdır. Bugün her zaman sorulan 'Vans nasıl bağlanır?' sorusuna cevap veriyoruz. Bu sorunun cevabı, tabii ki, senin tarzına nasıl uyuyorsa öyle!

Düz bağlama, çapraz bağlama, fermuar tipi ya da kendi Off The Wall stilinde çeşitli bağlama biçimlerini Vans ayakkabılarınıza en iyi şekilde uygulamanın yolunu öğrenmek için yazımıza göz at.

 

VANS AYAKKABILARINA ÇAPRAZ BAĞCIK NASIL YAPILIR?

 

Ayakkabıların sokağa çıkmaya her an hazır olduğu çapraz bağlama yöntemi, Vans Authentic ve Vans Old Skool için oldukça klasikleşen bir yöntemdir. Bir çift ayakkabıyı kendin mi bağlamak istiyorsun? Bunu nasıl yapacağına bakabilirsin:

 1. 1. Ayakkabı bağcığının her iki ucunu, sol ucu soldaki delikten ve diğerini tersi olacak şekilde alt iki delikten geçir. Aralarında bir şerit oluştur.
 2. 2. Sağdaki bağcığı sol tarafta bulunan bir sonraki delikten geçir, boşluk boyunca aşağı ve yukarı aynı işlemle ilerle(Bağcığın kıvrılmamasına dikkat et!)
 3. 3. Yukarıdan aşağıya doğru bağcıkların hepsinin tamamının tüm deliklerden geçtiğine emin ol ve ardından dişli kısmı bir kere daha geri getirerek süreci tekrarla.
 4. 4. Dilediğin yere kadar modeli oluşturmaya devam et. Bazıları birkaç tane deliği atlayarak boş bırakmaktan hoşlanırken, diğerleri sıkı bir duruşu tercih eder.
 5. 5. Çapraz bağcıklı ayakkabılar, bağcıklarının bir bölümünün her zaman diğerinin üzerinde olacağı anlamına gelir. İkinci ayakkabını bağladığında desenin tam tersini uygularsan, ayakkabıların ayna gibi birbirini yansıtır.
Bar Laced Vans Shoes

 

VANS AYAKKABILARINA DÜZ BAĞCIK YA DA ŞERİT BAĞCIK NASIL YAPILIR?

 

Straight laced Vans shoes

Vans ayakkabıların için oldukça sıkı bir duruş istiyorsan, düz bağlama yöntemi gün boyu size sağlam bir kavrama sağlar (Spor ayakkabılarına eşsiz bir görünüm kazandır) Nasıl uygulayabileceğine bakalım:

 1. 1. Bağcığın sol ucunu aşağı doğru sol alt delikten, sağ ucunu da aşağıdaki sağ alt delikten geçir.
 2. 2. Sol bağcığı sol alttaki ikinci deliğin altından geçir ve boşluktan yukarı doğru getir. Bu yöntem temiz bir görünüm sağlar.
 3. 3. Sağ bağcığı alın ve sağ alttaki üçüncü deliğe geçirin. Sağ ikinci delik boş durmalıdır.
 4. 4. Sol bağcığını al ve sağ alt kısımdaki boş bıraktığın ikinci deliğe yerleştir.
 5. 5. Her iki bağcık ayakkabının sağ tarafında olmalıdır. Şimdi sağdaki üçüncü delikteki ayakkabı bağcığını al, sol kısmın üstünden üçüncü sol deliğin altından geçir.
 6. 6. Diğer taraf için işlemi tekrar et.

VANS OLD SKOOL SERİSİ

 

VANS AYAKKABILARINA FERMUAR TİPİ BAĞCIK NASIL YAPILIR?

 

Çapraz bağcık veya düz bağcık arasında karar veremiyor musun? Fermuar tipi bağlama yönteminin iki model arasında eşsiz bir yeri var. Favori Vans ayakkabında fermuar tipi bağcık oluşturmak için bu adımları takip et:

 1. 1. Bağcığının bir ucunu düğümle. Bu düğüm deliklerden geçmeyi engelleyen bir çeşit dayanak noktası sağlayacaktır. Bu nedenle düğümün delikten sığmadığına emin ol.
 2. 2. Düğümlenmemiş bağcığın ucunu sağ deliğin altından geçir.
 3. 3. Aynı bağcığın ucunu diğer tarafın üzerinden al ve sol alt delikten aşağıya doğru geçir.
 4. 4. Bağcığı alttan üste doğru al, alltaki ikinci delikten yukarı doğru geçir.
 5. 5. Ayakkabın tamamen bağlanana kadar işleme devam et. Bu yöntemle ayakkabı bağcığını kullanarak tekrar bağlamak zorunda kalmayacağından istediğin kadar sıkı çek, bağcıklarını sıkıştır ve yola çıkmaya hazır ol.
Zipper laced Vans shoes

 

VANS AYAKKABILARINDA BAĞCIK NASIL GİZLENİR?

 

How to hide laces on Vans

Eğer bir skatepark alanı ya da bisiklet parkundaysan, plananladığın bir outdoor gezisine çıkıyorsan Vans ayakkabılarının bağcıklarına takılmaktan kaçınmak için onları ortadan kaldırmak en iyi yoldur. Bağcıklarını önden bağlamak yerine uçlarını yanlara sıkıştır. Bunu en iyi şekilde düz bağcık ve fermuar tipi bağcıkta uygulayabilirsin.